Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Szkolne wydarzenia 2019/2020

Artykuły

Konkurs recytatorski "Brzechwiada"

2019-11-13

Wiersze Jana Brzechwy recytowali uczniowie klas pierwszych.

Po klasowych eliminacjach najlepsi recytatorzy zaprezentowali się w konkursie szkolnymUczestnicy starannie przygotowali swe wystąpienia, zadbali o ciekawe stroje i rekwizyty.  Jury najbardziej zachwyciły wiersze zaprezentowane przez Kajtka, Wojtka, Natalię i Judytę.

Czytaj więcej o: Konkurs recytatorski "Brzechwiada"

Apel z okazji Święta Niepodległości

2019-11-08

8 listopada uczciliśmy 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich odświętnie ubrani, w ciszy i skupieniu wysłuchali pouczającej lekcji historii, którą  przygotowała klasa IIa pod kierunkiem wychowawczyni Alicji Przeradzkiej. W skrócie zobrazowano początki państwa polskiego oraz sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurek Dąbrowskiego".

Czytaj więcej o: Apel z okazji Święta Niepodległości

Pasowanie na ucznia

2019-10-16

16 października odbyło się w naszej szkole pasowanie pierwszaków. Do grona uczniów dołączyło 78 pierwszoklasistów. Podczas uroczystości pasowania wszyscy byli bardzo przejęci. Najmłodszym uczniom w tym ważnym dniu towarzyszyli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo.  Najpierw uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Potem pierwszaki musiały zaprezentować przygotowaną przez siebie piosenkę. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 64. Klasy pierwsze dostały upominki ufundowane przez Radę Rodziców, Akty Pasowania oraz swoje pierwsze dokumenty -legitymacje szkolne.

Czytaj więcej o: Pasowanie na ucznia

Zajęcia profilaktyczne ze Strażą Miejską "Obcy Niebezpieczny"

2019-10-15

We wtorek 15 października panowie ze Straży Miejskiej przypomnieli nam wiele zasad bezpiecznego zachowania się.

Powtórzyliśmy zasady zachowania w kontaktach z nieznajomymi, na drodze do szkoły, w przypadku spotkania z psem. Przypomnieliśmy sobie ważne numery telefonów, pod które należy zadzwonić w razie potrzeby.

Czytaj więcej o: Zajęcia profilaktyczne ze Strażą Miejską "Obcy Niebezpieczny"

Dzień Papieski

2019-10-10

W czwartek 10 października odbyły się obchody XVIII Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem "Promieniowanie ojcostwa".

Czytaj więcej o: Dzień Papieski