Jesteś tutaj: Start / Zdolni znad Brdy

Zdolni znad Brdy

W związku z remontem Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy w okresie od stycznia do czerwca 2018 r. wszystkie warsztaty/wykłady odbywać się będą w tymczasowej siedzibie Programu „Zdolni znad Brdy” tj. Gimnazjum nr 27 przy ul. Kruszwickiej 2 w Bydgoszczy.

Natomiast konferencje naukowe z cyklu „Forum Olimpijczyków-Laboratorium Zdolności” będą organizowane - dzięki uprzejmości Pani dyrektor Marioli Mańkowskiej - w auli ZSO nr 1 przy ul. Plac Wolności 9 w Bydgoszczy.

O wszelkich zmianach będę informowała Państwa na bieżąco.

Proszę pomoc w promocji wydarzeń i wytypowaniu klas/grup/osób na warsztaty i konferencje.

W lutym 2018 r. Pałac Młodzieży w Bydgoszczy organizuje w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy” następujące wydarzenia dla uczniów szkół gimnazjalnych i VII klas szkół podstawowych oraz dla rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci i młodzieży:

03.02.2018, godz. 10.00 (sobota)

„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” – warsztaty wsparcia psychologicznego dla rodziców uczniów zdolnych

Zapraszamy na trzecie w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży pn. „Rodzeństwo bez rywalizacji”, które odbędą się w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy (ul. Kruszwicka 2).

Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności. Zajęcia organizowane są w ramach programu „Zdolni znad Brdy”, a poprowadzi je psycholog Magdalena Dunajska.

Zgłoszenia prosimy kierować do 1 lutego 2018 r. do Moniki Grzybowskiej, mail: monikagrzybowska27@wp.pl lub tel. kom. 533 18 23 26.

08.02.2018, godz. 10:00 (czwartek)

„Poradnia Rozwoju Zdolności” – warsztaty wsparcia psychologicznego dla uczniów zdolnych

Trzecie warsztaty w tym roku szkolnym skierowane są do zdolnych uczniów szkół gimnazjalnych i klas VII SP. Spotkanie zatytułowane „Jak szybciej i efektywniej się uczyć – techniki wspomagające uczenie się” odbędzie się w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy (ul. Kruszwicka 2). Istotą wydarzenia jest wsparcie uczniów w zakresie metod i technik uczenia się. Na warsztatach uczniowie nauczą się korzystać z wielu sposobów wspomagających efektywne i szybsze uczenie się.

Zajęcia organizowane są przez Pałac Młodzieży w ramach programu „Zdolni znad Brdy”, a poprowadzą je Katarzyna Tłok i Edyta Szott – pedagodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy.

Przewidywany czas spotkania - ok. 3 godziny.

Ilość miejsc ograniczona! Z jednej placówki można zgłosić maksymalnie 5 osób.

Zgłoszenia osób, grup prosimy kierować do 6 lutego 2018 r. do Moniki Grzybowskiej, mail: monikagrzybowska27@wp.pl lub tel. kom. 533 18 23 26.