Percy Jackson i bogowie olimpijscy

Bardzo ciekawą serią książek jest "Percy Jackson i bogowie olimpijscy". Seria składa się z pięciu książek:
1 część - "Złodziej Pioruna"
2 część - "Morze potworów"

3 część - "Klątwa tytana"
4 część - "Bitwa w labiryncie"
5 część - "Ostatni olimpijczyk"

Historię opowiada Percy Jackson. Nastolatek chory na ADHD, chodzi do szkoły, uczy się i czasem dzieją się wokół niego dziwne rzeczy, przez które często jest wyrzucany ze szkół. Gdy na szkolnej wycieczce nauczycielka Percy'ego zmienia się w straszliwego potwora, świat Percy'ego staje do góry nogami. Na wesołych wakacjach z mamą, nagle pojawia się minotaur. Percy cudem uchodzi z życiem, jednak jego mama zniknęła! Potem nowości nadbiegają jedne po drugich. Percy trafia do obozu herosów gdzie dowiaduje się, że jego ojcem jest Posejdon, bóg mórz i oceanów. Jego najlepszy przyjaciel, Grover okazuje się być satyrem, a pan Brunner, nauczyciel łaciny centaurem o imieniu Chejron. Percy poznaje Annabeth, córkę Ateny, która od razu wpada mu w oko. Poza tym pan nieba, najpotężniejszy z bogów i król ich wszystkich Zeus oskarża go o kradzież jego najpotężniejszej broni, pioruna. Wszyscy mówią coś o Wielkiej Przepowiedni, która podobno dotyczy Percy'ego jednak on sam nic o tym nie wie. Jakby tego było mało, król tytanów Kronos, którego dawno temu pokonali bogowie powstaje i pragnie zniszczyć bogów i rządzić światem. Czy Percy pokona Kronosa? Czy zdąży oddać piorun przed wyznaczonym przez Zeusa czasem? I czy w końcu dowie się jaką role ma odegrać według Wielkiej Przepowiedni?

Ja wprost nie mogłam się oderwać od tej lektury, a szybkie tępo opowieści i nagłe zwroty akcji na pewno zainteresują także i was.

Ania Dygulska