WARSZTATY DLA RODZICÓW

WARSZTATY  DLA RODZICÓW

Program kierowany jest do rodziców, którzy chcą pogłębić wiedzę na temat wychowania dzieci, wzmocnić kompetencje rodzicielskie. Dla realizacji treści nie ma znaczenia rodzaj problemów z jakimi przychodzą rodzice. To propozycja warsztatów inspirowanych programem opracowanym przez J. Sakowską w oparciu o koncepcję „Wychowania bez porażek” T. Gordona oraz książki A. Faber i E. Mazlish „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały; jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły.” Szkoła dla Rodziców uczy nie tyle „metod" co budowania relacji w duchu podmiotowości i dialogu. Ucząc umiejętności otwartego porozumiewania się w rodzinie, program jednocześnie przyczynia się do budowania silnej więzi między rodzicami, a dziećmi.

Tematyka zajęć:
1. Część integracyjna: poznanie się uczestników, kontrakt, integracja. Część merytoryczna: refleksje nad sposobem widzenia dziecka przez rodziców oraz nad celami jakie sobie stawiają w wychowaniu.
2. Uczucia – nauka języka akceptacji i empatii na drodze do lepszego rozumienia dziecka.
3. Budowanie więzi z dzieckiem - pochwały, terapeutyczny czas dla dziecka.
4. Granice w wychowaniu (zasady).
5. Kary i konsekwencje – ich rola w wychowaniu.
6. Zachęcanie dziecka do samodzielności.

Zajęcia prowadzić będą specjaliści szkolni: psycholog Joanna Hoffmann oraz pedagog Justyna |Kaźmierczak.

Spotkania odbywać się będą we wtorkowe popołudnia raz w miesiącu.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy trwają do końca stycznia 2019r, poprzez e – dziennik (Joanna Hoffmann, Justyna Kaźmierczak) lub telefonicznie (gabinet psychologa i pedagoga szkolnego)

Serdecznie zapraszamy !!!