DBAMY O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO

DBAMY O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO 30.03- 03.04.2020

Drogie dzieci w tym tygodniu zajmiemy się tematami dotyczącymi waszego bezpieczeństwa.

PONIEDZIAŁEK

Dziś poznasz nową literę Rz jak rzeka. Obejrzyj filmik jak piszemy literę Rz (film znajdziesz w plikach).

Wykonaj ćwiczenia str. 38-39. Zapisz zdania, które wyślę Ci na classdojo, a następnie mi je odeślij.
Poćwicz czytanie na str. 47 w podręczniku.

Rozwiąż zadania tekstowe, które wysłałam Ci na classdojo (wytnij je oraz przyklej do zeszytu, pod każdym zadaniem zapisz działanie i odpowiedź).

WTOREK

Wysłałam Wam na classdojo zadania utrwalające zadania z Rz. Przyklej je do zeszytu z edukacji polonistycznej, a następnie wyślij mi zdjęcia zrobionych zadań. Powodzenia :)

Zrób ćwiczenia z matematyki na str. 22-23

ŚRODA

Przeczytaj tekst z Podręcznika pt. "Wściekły chomik" str. 50 (może przeczytać Dorosły) i przyjrzyj się ilustracjom na str. 51.
Wykonaj ćwiczenia na str. 40-41 w ćwiczeniach edukacji polonistycznej.
Zrób pracę techniczną - chomik z papieru  - instrukcję
wyś na classdojo

CZWARTEK

Dziś poznasz nową literę Dz jak dzbanek. Obejrzyj filmik jak piszemy literę Dz (film znajdziesz w plikach).

Wykonaj ćwiczenia str. 42-43. Zapisz zdania, które wyślę Ci na classdojo, a następnie mi je odeślij.
Poćwicz czytanie na str. 52-53 w podręczniku.

Rozwiąż zadania obliczeniowe, które wysłałam Ci na classdojo (przyklej je do zeszytu z edukacji matematycznej.)

PIĄTEK

Wysłałam Wam na classdojo zadania utrwalające zadania z Dz. Przyklej je do zeszytu z edukacji polonistycznej, a następnie wyślij mi zdjęcia zrobionych zadań. Powodzenia :)

Przeczytaj tekst z Podręcznika pt. "Magda sama w domu" str. 54 (może przeczytać Dorosły) i przyjrzyj się komiksowi na str. 55.

Wykonaj ćwiczenia na str. 44-45

W plikach znajdziecie również zadania na nudę :)

Dla chętnych do poczytania  "Wirusowy alarm" - w plikach

Oraz do obejrzenia bajka o koronawirusiue