SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ MARIĄ CHILICKĄ.

Kolejne spotkanie z cyklu „Bydgoscy twórcy” odbyło się w bibliotece szkolnej 10 października. Tym razem naszym gościem była wszechstronna pani Maria Chilicka, z wykształcenie fizyk, a z zamiłowania poetka i malarka. W jej dorobku literackim znajdują się książki z różnych dziedzin, takich jak fizyka, biologia, geografia, historia oraz powieści i poezje. Więcej informacji o spotkaniu znajduje się na stronie biblioteki.

Kolejne spotkanie z cyklu „Bydgoscy twórcy” odbyło się w bibliotece szkolnej 10 października. Tym razem naszym gościem była wszechstronna pani Maria Chilicka.  Ukończyła fizykę na  UMK w Toruniu. Pracowała jako nauczycielka fizyki w IV LO w Bydgoszczy, a później jako fizyk i Inspektor Ochrony Radiologicznej, współtworząc Zakład Radioterapii Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Po tragicznych przejściach życiowych powróciła do pasji pisania i malowania. Spod jej pędzla wyszły tysiące obrazów. W jej dorobku literackim znajdują się książki z różnych dziedzin, takich jak fizyka, biologia, geografia, historia oraz powieści i poezje. Wśród nich godne polecenia są następujące pozycje: Zaklinacz słów, List do listonosza i inne opowiadania, Impuls, Ośmiornice, Sztuczna inteligencja, Tajemnice grzybów, Historia krwi, Podróże w zmarszczkach czasoprzestrzeni, Manaus, Kleopatra, Dwie siostry.

Pani wprowadziła uczniów klas ósmych w świat literatury, czytając fragmenty swojej prozy i poezje. Młodzież wzięła udział w quizie dotyczącym najważniejszych wynalazków w dziejach ludzkości. Uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących życia i twórczości pisarki.

Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze, a uczniowie na koniec podziękowali pani Marii za przekazaną wiedzę, ciepło i życzliwość. Chociaż trwało dwie godziny, wszyscy czuli niedosyt.