Szkoła Podstawowa nr 64

Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2022.


Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2022 – międzynarodowe wydarzenie w polskich szkołach


30 września w szkołach z całej Europy i ze świata świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD - European School Sport Day). Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.

 

 

Europejski Dzień Sportu Szkolnego to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Ideą ESSD - jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło się niemal 1000 placówek!

 

Poznajmy się! Integracja polsko-ukraińska

W Polsce jest obecnie ponad 800 tysięcy ukraińskich dzieci, z których znaczna część stała się dla polskich uczniów koleżankami i kolegami ze szkolnej ławki. Europejski Dzień Sportu Szkolnego świętujemy w Polsce już po raz ósmy, a w tym roku pierwszy raz obchodziliśmy go wspólnie z rówieśnikami z Ukrainy i blisko 40 krajami z całego świata.

 

Partner wydarzenia – Akademia Krokieta i Lamy już po raz drugi przygotowała wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, czyli zestaw gotowych filmów z edukacją w ruchu, dzięki którym dzieci mogły wzajemnie uczyć się o swoich krajach - ich kulturze, języku i geografii. Bo w ruchu już teraz rozumiemy się doskonale! 

 

 

#ESSD2022 W naszej szkole zajęcia odbyły się na pływalni „Sardynka” uczestniczyły w nich uczniowie klasy Ia ( pływacka) wraz z Panią Sylwią Konecką i Panem Grzegorzem Woźniakiem za zgodą Pana dyrektora Michała Przybylskiego. Dzieci wzięły udział w zabawie „Sortowanie Paczek” gdzie miały za zadanie przetransportować (basen 25m) bez zanurzenia „paczki” do odpowiedniego kraju. Paczki były adresowane w dwóch językach polskim i ukraińskim. Było dużo śmiechu i super zabawa.